Bota/Rajoni

Afër 1 milion raste me Coronavirus në Indi

Afër 1 milion raste me Coronavirus në Indi
16:39 | 26 Qershor 2020

India i është afruar milionëshit me raste të konfirmuara nga koronavirusi me numrin më të lartë të brenda 24 orëve prej 17,296 infeksionesh të reja.

Kjo ka shkaktuar vonesë në rifillimin e shërbimeve të rregullta të trenave më shumë se një muaj.

Me rastet e reja numri i përgjithshëm ka arritur në 490,401. Ministria e Shëndetësisë gjithashtu raportoi për 407 vdekje të tjera në 24 orët e fundit, duke çuar vdekjet totale në 15.301..

Numri aktual i infeksioneve dhe vdekjeve nga Covid-19, si kudo tjetër në botë, mendohet të jetë shumë më i lartë për shkak të një numri arsyesh, përfshirë testimin e kufizuar.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera