×
 • Lajme
 • Lajme

  72 raste aktive me Coronavirus në Mitrovicë

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Komuna e Mitrovicës ka njoftuar se aktualisht janë 72 raste aktive me koronavirus në këtë komunë.

  Drejtoresha e Shëndetësisë në këtë komunë, Erseka Hasanaj Barani, ka treguar se deri tani janë shëruar 28 pacientë dhe se në bashkëpunim me drejtorinë për Mirëqenie Sociale këtyre rasteve u kanë dalë në ndihmë përmes pakove ushqimore dhe atyre mjekësore.

  “Drejtoresha e Shëndetësisë, Erseka Hasanaj Barani, shpalosi gjendjen aktuale me virusin COVID-19 në Mitrovicë, ku potencoi se deri më tani janë gjithsej 72 raste aktive pozitive me këtë virus, dhe 28 të shëruar, si dhe në bashkëpunim me drejtorinë për Mirëqenie Sociale këtyre rasteve u kanë dalë në ndihmë përmes pakove ushqimore dhe atyre mjekësore”, thuhet në komunikatë.

  Gjiganti zviceran “Lika Group” synon ta zbukurojë Prishtinën (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka kujtuar në përvjetorin e shtatë të vdekjes, ish-kryetarin e kësaj komune, Agim Kikaj. Në një postim...
  Lajme18 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se regjimi i Millosheviqit që ka kryer gjenocid në Kosovë ka dhunuar rreth...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë...
  Të tjera
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.