×
 • Lajme
 • Lajme

  2 mijë e 600 raste aktive me koronavirus në Kosovë, 1 mijë e 118 vetëm në Prishtinë

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Që nga muaji mars e deri më sot në Kosovë janë regjistruar 5 mijë e 735 raste me koronavirus.

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se deri më tani në vend janë 5 mijë e 735 persona të infektuar me koronavirus, ku 2 mijë e 968 janë shëruar kurse 135 kanë ndërruar jetë.

  Bazuar në këto të dhëna, aktualisht në tërë Kosovën janë 2 mijë e 632 raste aktive me koronavirus.

  E nga këto 2 mijë e 632 raste, 1 mijë e 118 raste aktive me koronavirus janë vetëm në Prishtinë, kështu kryeqyteti ka numrin më të madh të të infektuarve dhe rasteve aktive në Kosovë.

  Sipas të dhënave zyrtare Prishtina ka gjithsej 1 mijë e 883 të infektuar, 21 të vdekur dhe 694 të shëruar nga koronavirusi.

  Më poshtë ju sjellim edhe tabelën e përgatitur nga IKSHPK-ja me të gjitha detajet për secilën komunë të prekur me koronavirus në Kosovë.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi për Front Online thotë se me këtë mendësi të Qeverisë ‘Kurti’, Serbia në Kosovë do të gjejë hapësirë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ramush Haradinaj, deputet në Kuvendin e Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, thotë se kryeministri Albin Kurti ka një skenar pse dëshiron të...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka raportuar 2362 monedha në vlerë nga 2 euro të cilat dyshohet që janë...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka qenë për vizitë në dy fshatra të Podujevës, Obrançë e Sfeçël. Ai i ka falënderuar qytetarët...
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.