Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  14 të lënduar në sulmin me armë në një funeral në Chicago

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Katërmbëdhjetë persona kanë marrë lëndime dhe janë hospitalizuar, pas sulmit me armë në një funeral në Chicago të martën pasdite, shkruan CNN.

  Gjendja e tyre shëndetësore ende është e panjohur, ka thënë Eric Arter nga Departamenti i Policisë së Chicagos.

  Gjithë viktimat janë të moshës madhore. Të shtënat janë vetëm dëshmia e radhës për shpërthimin e dhunës në Chicago së fundi. Të hënën, 25 persona u qëlluan brenda një dite. Gjatë fundjavës, 63 persona ishin qëlluar dhe së paku 12 vdiqën.

  Në ora 18:30 të martën, një veturë e zezë kaloi dhe një person ka shtënë te të pranishmit në një funeral, siç ka treguar Carter. Disa që ishin të pranishëm në ceremoninë mortore kanë filluar po ashtu të kundërpërgjigjen me armë. Vetura është përplasur dhe ndaluar, ndërsa sulmuesit kanë dalë nga vetura dhe kanë ikur në drejtim të panjohur.

  Një person është duke u intervistuar në lidhje me rastin. Policia ka gjetur 60 gëzhoja të plumbave në vend të ngjarjes.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Rusia tha të hënën se filloi të zhvillojë stërvitje detare në Detin Baltik. Dhe stërvitja, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vjen...
  Të tjera
  Vip05 Qershor 2023
  Këngëtari shqiptar, Korab Jetishi është takuar me aktorin e famshëm amerikan, John Josep Travolta. Këtë informacion e ka bërë të ditur vetë...
  Vip05 Qershor 2023
  Në fund të muajit prill, Fifi dhe partneri i saj Adis Patushi u bënë prindër të një djali – Theo Mal Patushi....
  Vip05 Qershor 2023
  Klea dhe Elgiti kurorëzuan mbrëmjen e djeshme dashurinë e tyre disavjeçare në martesë. Çifti mbajtën një dasmë madhështore në Himarë me të...
  Lajme05 Qershor 2023
  Trupat shtesë të NATO-s filluan të mbërrijnë në Kosovë të hënën, pasi mbetën të plagosur 30 trupa paqeruajtëse të KFOR-it në përleshjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”....
  Lajme05 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.