Lajme

​Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

​Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit
23:01 | 28 Qershor 2020

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për nesër në orën 11:00, është shtyrë për një ditë tjetër.

Lajmi është bërë i ditur nga Zyra e informacionit pranë Kuvendit të Kosovës.

Për mbajtjen e saj do të njoftoheni me kohë, thuhet në njoftim.

Nuk janë dhënë detaje lidhur me arsyen e shtyrjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, por ajo vjen pas thirrjeve të KMDLNJ-së për anulimin e takimeve, përfshirë edhe ato të komisioneve parlamentare, për shkak të gjendjes me koronavirus.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera