×
Etiketë: kryesisë
Lajme22 Shtator 2020
Me fillim nga ora 14:30 sot pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kështu është bërë e ditur nga Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për medie, duke sqaruar tutje për secilën...
Lajme08 Shtator 2020
Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha i tha Gazetës Express se partia e tij janë duke mbajtur mbledhje të kryesisë dhe në shqyrtim ndër të tjera është edhe pozita e AAK’së në qeverinë Hoti. Mbrëmë kryetari...
Lajme05 Korrik 2020
Partia që po udhëheq me Qeverinë është duke mbajtur mbledhje të Kryesisë. Aty, po marrin pjesë shumica e anëtarëve ndërsa pritet të flasin edhe për mundësinë e zgjerimit të koalicionit dhe situatës pas ngritjes së...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Një nga “viktimat” e pandemisë së koronavirusit në gjithë botën ishte programi ambicioz i Kroacisë për kryesinë gjashtëmujore të radhës së Bashkimit Evropian, që përfundoi të martën. “Megjithë planet tona më të mira fillestare për...
Lajme29 Qershor 2020
Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paralajmëruar për nesër në orën 11:00, është shtyrë për një ditë tjetër. Në njoftimin për media nuk janë dhënë arsye. Por sot Sekretari i Kuvendit...
Lajme28 Qershor 2020
Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për nesër në orën 11:00, është shtyrë për një ditë tjetër. Lajmi është bërë i ditur nga Zyra e informacionit pranë Kuvendit të Kosovës. Për mbajtjen...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Pavarësisht se paralajmëruan se do të hapin parti politike në Maqedoni të Veriut, në këto zgjedhje mesa duket Vetëvendosja e Kosovës do të përkrah koalicionin e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës. Kjo pasi që anëtari...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.