×
Etiketë: shtyhet
Lajme30 Shtator 2020
Të mërkurën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj të akuzuarit për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë, Goran Stanishiq, si pasojë e mungesës së mbrojtësit të tij, avokatit Lubomir...
Lajme25 Shtator 2020
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus ka shtuar një tjetër viktimë në listën e gjatë të ngjarjeve vjetore të anuluara apo të shtyra për shkak të shqetësimeve për përhapje të sëmundjes COVID-19, që shkakton ky virus. Karnavali i...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka bërë të ditur, se për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, është shtyrë mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë e paraparë të mbahej këtë të...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një zëdhënës i Presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel tha se samiti i udhëheqësve të Bashkimit Evropian i planifikuar për të enjten dhe të premten është shtyrë, pasi zoti Michel u detyrua të vetëizolohej pas...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Takimi i liderëve të 27 vendeve anëtare të BE-së, i paraparë për 24 e 25 shtator, është shtyrë për datën 1 dhe 2 tetor, u njoftua sot në Bruksel. Në kryeqytetin evropian thanë se një...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë sot para deputetëve për vizitën në Uashington dhe marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Megjithatë, raportimi i tij është shtyrë për në ora 14:30. Kjo pasi...
Lajme31 Gusht 2020
Ndonëse është vendosur që nxënësit të rikthehen nëpër shkolla nga 14 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë të tjera. Këtë e ka paralajmëruar Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...
Lajme27 Gusht 2020
Fillimi i vitit të ri shkollor 2020-2021 është shtyrë për 14 shtator, për shkak të situatës me COVID-19 në vend. Kjo u bë e ditur pas takimit të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, bashkë me...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Viti i ri shkollor në Maqedoninë e Veriut nuk do të fillojë më 1 shtator, siç është paralajmëruar më herët, por me një muaj vonesë - më 1 tetor, bëri të ditur i emëruari për...
Lajme26 Gusht 2020
Mledhja e Qeverisë që është paralajmëruar të mbahet në ora 08:30 është shtyrë. Ajo do të zhvillohet në orën 16:00. Kështu kanë bërë të ditur nga zyra e kryeministrit një njoftim për media.
Kronika24 Gusht 2020
Është anuluar seanca e rigjykimit ndaj të akuzuarit për vrasje, Feriz Hoti, e paraparë që të mbahej të hënën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë. Feriz Hoti po akuzohet se më 17 maj 2017, rreth orës...
Lajme21 Gusht 2020
Ende nuk ka një datë të saktë për takimin e Uashingtonit. Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i cili po qëndron për një vizitë në Uashington, së bashku me ministren e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.