×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Selimi pyet Veliun: A e din ku i ka kufijtë Kosova?

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e sotme duke kërkuar angazhim më të madh të Ministrit të punëve të brendshme Agim Veliu për Karaqevën, ka thënë se ky i fundit është i pa aftë dhe i pa përgjegjshëm . Derisa ka shprehur dyshime rreth asaj se Veliu nuk e din ku i ka kufijtë Kosova.

  Sipas Selimit “ilaçi” i kësaj papërgjegjësie të Veliut është shkarkimi i Hotit.

  Veliu i reagon Selimit: M’ka shkarku por jeni shkarku të gjithë

  Selimi:Zotëri Veliu me aq sa pash unë nuk e kuptova shumë mirë, a i dini ku i ka kufijtë Kosova

  “Zotëri Veliu me aq sa pash unë nuk e kuptova shumë mirë, a i dini ku i ka kufijtë Kosova, sepse asnjëherë nuk iu referuat atij kufiri si kufi shtetëror por herë si vij administrative herë si vend i kontestuar si kufi që nuk ekziston etj. Kjo interpelancë është thirrur me një shkas, 7-8 gushti në Karaçevë, por ka pasur arsye të thirret edhe për shkak se kemi një ministër të pa aftë për këtë punë por po del të jetë edhe i pa përgjegjshëm, siç thotë populli as nuk din as nuk vet, dikur u gjet qarja për një nivel të tillë të pa aftësisë u shkarkua tash po del që nuk ka kush e shkarkon, megjithëse edhe kjo punë ka ilaç ta shkarkojmë shefin. Së shpejti edhe ti edhe shefi yt shkarkoheni dhe kjo do të jetë zgjidhje në zgjedhjet e reja që do të vin shumë shpejtë”, ka thënë ai.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.