×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Prishtina edhe sot me më së shumti raste me COVID-19

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Edhe sot janë shënuar një numër i madh i rasteve me COVID-19 në Kosovë.

  75 raste u regjistruan në nivel vendi ndërsa prinë komuna e Prishtinës me 36 raste, duke u pasuar nga komuna e Vushtrrisë me 9 raste, Mitrovica me 7 raste e kështu me radhë.

  “Sot më 20 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 416 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 75 raste.

  Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Vushtrrisë 9 raste, komuna e Mitrovicës 7 raste, komuna e Prizrenit 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Lipjan, Mamushë dhe Pejë’, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Duket se Bledi Manes nuk po i pëlqen Ori Nebijaj si opinioniste në Big Brother VIP Albania 3. Kjo në bazë të...
  Lajme03 Mars 2024
  Priti e përcolli shumë qeveri, legjislatura e në të u zhvilluan shumë ngjarje me rëndësi për Kosovën. Pas më shumë se 20-vjetësh...
  Lajme03 Mars 2024
  Në asnjë moment nuk ka pasur hezitim për rreshtim pranë shteteve perëndimore në mbështetje të Ukrainës. Kosova, me kapacitetet e saja, që...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, njofton se në Forumin e Gruas kanë diskutuar për pavarësinë ekonomike të gruas dhe edukimin e aftësimin...
  Vip03 Mars 2024
  Fation Kuqari u largua ditën e djeshme (e shtunë) me vetëdëshirë nga Big Brother VIP Albania 3. Kjo pasi ai priste që...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën e 3 marsit e ka përkujtuar masakrën e Likoshanit dhe fshatit Qirez të Skenderajt. Ai...
  Lajme03 Mars 2024
  Prindon Sadriu, burri i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur kryetar shteti “analfabet”, presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Ai tha gjithashtu...
  Lajme03 Mars 2024
  Tash e 14 vjet, Halil Avdiu, punëtor i ndërmarrjes publike komunale “Hortikultura”, mirëmban parkun e Lagjes Dardania në Prishtinë. Në një mëngjes...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po kalon kohë të mirë në Bjeshkën e Madhe të Deçanit. Këtë e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.