Lajme

​Konjufca: Kurti nuk ka asnjë gabim me SHBA-në

​Konjufca: Kurti nuk ka asnjë gabim me SHBA-në
21:59 | 30 Shtator 2020

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca është deklaruar rreth akuzave të emisarit për dialogun Richard Grenell se Albin Kurti është antiamerikan.

Ai në DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes nuk ka asnjë gabim karshi Shteteve të Bashkuara.

“Asnjë gabim nuk e ka me SHBA, por të tjerët kanë menduar se Albini e ka ‘gabim’ me Serbinë rreth taksës ndaj mallrave serbe”, u shpreh Konjufca.

Sipas tij, deklarimet e Grenell janë më tepër pjesë e fushatës zgjedhore presidenciale, ku presidenti Donald Trump në çdo fushatë të tij po e përmend marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë, duke thënë se ai me këtë ka ndaluar vrasjet mes shqiptarëve dhe serbëve.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera