×
Etiketë: gabim
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca është deklaruar rreth akuzave të emisarit për dialogun Richard Grenell se Albin Kurti është antiamerikan. Ai në DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes...
Lajme22 Shtator 2020
Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës ka vazhduar dorëzimi i dosjeve për të cilat thuhet se i takojnë Gjykatës Speciale. E derisa në këtë organizatë thonë se këto dokumente i takojnë Speciales dhe...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar dje në Uashington në mes të Kosovës dhe Serbisë është tejet e rëndësishme, duke shtuar se qëllimi final i tyre mbetet marrëveshja përfundimtare e...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim. I dyti i Qeverisë Hoti në seancën e sotme plenare...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në një intervistë më 2019, i nominuari për ambasador të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Douglas Macgregor, kishte kritikuar ndërhyrjen e SHBA-së në Kosovë në vitin 1999. “Ndërhymë kundër serbëve ortodoksë,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në një intervistë më 2019, i nominuari për ambasador të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Douglas Macgregor, kishte kritikuar ndërhyrjen e SHBA-së në Kosovë në vitin 1999. “Ndërhymë kundër serbëve ortodoksë,...
Lifestyle03 Korrik 2020
Nëse ka një problem që e kemi hasur pothuajse të gjithë është ai i zbokthit. Burra dhe gra të çdo moshe kanë kërkuar të paktën njëherë ndihmë për eliminimin e tij. Ndonëse tashmë është një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.