×
Etiketë: asnjë
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca është deklaruar rreth akuzave të emisarit për dialogun Richard Grenell se Albin Kurti është antiamerikan. Ai në DebatPlus në TV Dukagjini ka thënë se kryetari i Vetëvendosjes...
Lajme30 Shtator 2020
Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës në luftën e UÇK-së dhe kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se UÇK-ja ka qenë një ushtri e cila gjatë...
Lajme30 Shtator 2020
Në dy ditët e fundit, asnjë person nuk ka vdekur si pasojë e virusit Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Njoftimi...
Lajme29 Shtator 2020
Aktivitetet e shtuara të Serbisë kundër pavarësisë së Kosovës, kanë nxitur reagimet e partisë opozitare, PDK. Është drejtori për komunikim i kësaj partie, Bashmir Xhemaj, që ka alarmuar se edhe pas 32 muajsh pa njohje,...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i njohur, Skënder Musa, ka thënë se paraqitja e sotme e Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale ka treguar se nuk ka asnjë bazë ligjore që ai të mbahet atje e më së paku të...
Lajme29 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë regjistruar 54 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë, ndërsa edhe një herë nuk është regjistruar asnjë vdekje, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme28 Shtator 2020
Në Komunën e Malishevës për tri ditë nuk është shënuar asnjë rast me COVID-19. Komuna e Malishevës përmes një postimi në Facebook, bëri të ditur se vazhdojnë të mbesin aktive 8 raste me COVID-19. “Pavarësisht...
Lajme25 Shtator 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pas bastisjeve dhe arrestimeve të sotme në OVL- UCK nga ana e EULEX-it. Thaçi ka thënë se asnjë i pandehur potencial nuk do t’i ikë drejtësisë, prandaj, nuk...
Lajme25 Shtator 2020
Tomë Gashi, avokati i OVL UÇK-së, ka folur për bastisjen e zyrës dhe arrestimet e pjesëtarëve të kësaj organizate që janë bërë sot nga Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se ata janë në zyre të...
Lajme24 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës këtë vit nuk ka ngritur asnjë aktakuzë për zyrtarët e profilit të lartë. Anipse korrupsioni është një ndër kriteret e mbetura për liberalizim vizash, këtë vit nuk po shihet progres në...
Front TV24 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës këtë vit nuk ka ngritur asnjë aktakuzë për zyrtarët e profilit të lartë. Anipse korrupsioni është një ndër kriteret e mbetura për liberalizim vizash, këtë vit nuk po shihet progres në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.