Lajme

​Hoti takoi drejtuesit e Telekomit, s’jep detaje për situatën e krijuar

​Hoti takoi drejtuesit e Telekomit, s’jep detaje për situatën e krijuar
16:20 | 18 Korrik 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, takoi sot drejtuesit dhe sindikalistët e Telekomit të Kosovës, me të cilët diskutoi për gjendjen e krijuar pas bllokimit të llogarive të Telekomit, si dhe për hapat që duhen marrë për tejkalimin e kësaj gjendjeje.

Por nuk janë dhënë detaje shtesë se si do të tejkalohet kjo situatë, ku rrezikohet komunikimi në tërë Kosovën, por edhe mijëra punëtorë.

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera