Gjuha:
×
Etiketë: drejtuesit
Lajme21 Gusht 2020
Nismës Socialdemokrate nga sot i është bashkuar ish kandidati për kryetar të Malishevës, njëheresh asambleist në Kuvendin Komunal të Malishevës, Kajtaz Gashit. Gashi po ashtu ishte edhe ish kryetar i degës së AAK-së në Malishevë....
Lajme12 Gusht 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, zhvilluan sot një takim virtual me drejtuesit e TRUST-it, me të cilët biseduan rreth ecurisë së përgatitjeve për realizimin e...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, priti sot në takim drejtuesit e Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, me të cilët bisedoi për gjendjen aktuale në këtë...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot drejtuesit e Sindikatës së Telekomit, të cilët i siguroi se Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për të gjetur në një afat optimal një...
Lajme18 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, takoi sot drejtuesit dhe sindikalistët e Telekomit të Kosovës, me të cilët diskutoi për gjendjen e krijuar pas...
Lajme05 Korrik 2020
Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore. Aty po marrin pjesë drejtori i IKShPK-së Naser Ramadani, Basri Sejdiu drejtori i ShSKUK-së, mikrobiologu Lul Raka dhe përfaqësues të tjerë.
Lajme04 Korrik 2020
Pas konfirmimit të 6 vdekjeve vetëm gjatë ditës së shtunë dhe shtimit të rasteve në ditët e fundit, kryeministri Avdullah Hoti, do të zhvillojë një takim me krerët e institucioneve shëndetësore në vend. Kjo është...
Ekonomi01 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami takuan sot guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe drejtuesit e TRUST-it. Siç njofton kumtesa, gjatë këtij takimi,...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti takoi sot kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi dhe drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë Arian Zeka për të diskutuar lidhur me programin e rimëkëmbjes ekonomike. Hoti njoftoi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.