×
Etiketë: takoi
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje me të cilat po përballen fermerët. Me këtë rast, ministri Mustafa u zotua se ministria...
Lajme10 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka takuar sot Koordinatoren e OKB-së për Zhvillim, Ulrika Richardson. Me këtë rast, kryetarja Osmani e falënderoi Richardson për kontributin e Ekipit të Kombeve të Bashkuara të Kosovës në menaxhimin...
Ekonomi24 Korrik 2020
Sot Drejtori Ekzekuztiv i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës Sami Mazreku është pritur në takim nga Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, ku është diskutuar lidhur me mundësitë e bashkëpunimit ndërinstitucional. Drejtor Ekzekutiv Mazreku ka njoftuar...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, të enjten (23.07.2020) ka pritur një delegacion të Shoqatës së Transportit Rrugor të kryesuar nga Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Kuvendit në Odën Ekonomike të Kosovës (OEK). Ministri Abrashi tha se...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim drejtorin e Përgjithshëm të KEDS-it, Alper Erbas, me të cilin diskutuan për situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë. Veliu theksoi se siguria e përgjithshme...
Lajme18 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi, takoi sot drejtuesit dhe sindikalistët e Telekomit të Kosovës, me të cilët diskutoi për gjendjen e krijuar pas...
Lajme16 Korrik 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në takim informues dhe raportues Bordin, Menaxhmentin dhe Sindikatën e Telekomit të Kosovës. Sipas komunikatws ministrore, temë bosht e diskutimit ishte gjendja e krijuar së...
Lajme14 Korrik 2020
Në vigjilje të takimit të së enjtes në Bruksel, që do të mbahet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti takoi sot përfaqësuesit e institucioneve për çështjen e të zhdukurve....
Lajme02 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, deklaroi sot se mbrojtja e të drejtave të njeriut, fuqizimi i rolit të të rinjve dhe gruas në shoqëri, si dhe projektet në edukim, me përfshirje...
Lajme02 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Republikës së Kosovës, Driton Selmanaj priti sot në takim njoftues koordinatoren për Zhvillim të Agjencive të Kombeve të Bashkuara (UNKT), Ulrika Richardson. Gjatë këtij takimi, Zëvendëskryeministri Selmanaj vlerësoi dhe çmoi rëndësinë e mbështetjes së...
Ekonomi01 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami takuan sot guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe drejtuesit e TRUST-it. Siç njofton kumtesa, gjatë këtij takimi,...
Lajme27 Qershor 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj dhe nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, takoi sot përfaqësuesit e Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), me të cilët bisedoi për zhvillimet e...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica është takuar sot me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko, me të cilën ka diskutuar për harmonizimin e veprimeve në funksion të mbështetjes së...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.