Sport

Zyrtare: Hodgson largohet nga pozita e trajnerit të Crystal Palacet

Zyrtare: Hodgson largohet nga pozita e trajnerit të Crystal Palacet
13:32 | 18 Maj 2021

Roy Hodgson do të largohet nga Crystal Palace dhe do të pensionohet nga “zeja” e trajnerit në fund të këtij edicioni.

Klubi i Crystal Palaces e ka bërë të ditur këtë lajm para ndeshjes së nesërme në shtëpi ndaj Arsenalit, shkruan FrontOnline.

Me disa tifozë në “Selhurst Park”, Crystal Palace do ta nderojë veprimtarinë e Hodgsonit nesër.

“Pas 45 vitesh si trajner, unë kam vendosur se kjo është koha e duhur që të largohet nga Premierliga, kështu që këto dy ndeshjet e ardhshme do të jenë të fundit si trajner i Crystal Palaces”, ka thënë ish-përzgjedhësi i Anglisë.

“Ka qenë një periudhë e pasur e jetës sime dhe karrierës në futboll”, thotë mes të tjerash ai./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera