Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zgjedhjet e brendshme në LDK, sot mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i kësaj partie

  FrontOnline
  26 Maj 2023

  Sot do të mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku pritet të vendoset për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme.

  Mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së nis në orën 16:00.

  Ky takim vjen pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së e cila u zhvillua të mërkurën, ku u diskutua për të njëjtën çështje.

  Kujtojmë se zgjedhjet e fundit të rregullta të këtij subjekti politik janë zhvilluar në vitin 2019./Front Online

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut që është duke kryesuar edhe me presidencën e OSBE-së, Bujar Osmani ka bërë të ditur...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Lutfi Haziri, ka mbajtur sot konferencë për medie në selinë e partisë në këtë...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovksi, ka thënë këtë të shtune se marrëdhëniet pozitive ndërmjet Kosovës dhe...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.