Lajme

Zeka ia thotë në sy Gani Gecit: Edhe ti mund të jesh i akuzuar nga Gjykata Speciale

Zeka ia thotë në sy Gani Gecit: Edhe ti mund të jesh i akuzuar nga Gjykata Speciale
22:47 | 24 Qershor 2020

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se edhe vet Gani Geci, i cili ishte i pranishëm në studio, mund të jetë i akuzuar nga Gjykata Speciale.

“Njëri nga personat që mund të jetë i akuzuar nga Gjykata Speciale, është edhe Gani Geci”, është shprehur Zeka.

Gjithashtu, Zeka ka thënë se ish-kryeministri Albin Kurti ka kontribuar në ngritjen e aktakuzave për krime lufte nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi.

“Albin Kurti sa ka qenë kryeministër i ka thënë prokurorit të Gjykatës Speciale bëj diçka”, ka thënë Zeka në emisionin “Pressing”.

“Kurti e ka ndërtuar një piramidë me urrejtje dhe akuza, konkretisht ndaj Thaçit”, ka deklaruar ai.

“Qëllimisht ka thënë këta janë hajna, bandita. Kjo i ka kontribuar kësaj  deklarate politike të prokurorit, sepse e ka parë terrenin e morrave në Kosovë”, është shprehur ai.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera