×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëdhënësi i Lipjanit jep detaje për vdekjen e 13 vjeçares nga Bainca

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Zëdhënësi i komunës së Lipjani, Diamant Bytyqi e ka konfirmuar se viktima 13 vjeçare që vdiq sot në një burim të ujit është nga fshati Baincë e Lipjanit.

  Ai tha se në një burim të vrellës së ujit të ngrohtë në Baincë sot ka humbur jetën një e mitur.

  “Ka ndodhur një rast i tillë. Në bazë të informatave të para është e vertët që ka nddhur një aksident, ka humbur jetën një vajzë 12-13 vjeçare.

  Pishina është invenstm i banorëve lokal dhe nuk ka asnjë kontroll pasi nuk ka investuar komuna.

  Ajo nuk është pishinë por është burimi i vrellës të ujit të ngrohtë së Baincës që është rregulluar prej fshatarëve me vet inciativë, me fondet e tyre”, ka thënë ai për Indeksonline.

  Bytyqi ka bërë apel ndaj qytetarëve të kenë kenë kujdes për fëmijët e tyre pasi nuk ka asnjë ekip shpëtimi në atë burim.

  Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, për IndeksOnline ka thënë se policia është duke bërë hetimet për këtë rast.

  “Policia ka pranuar informatën se sot pasdite një fëmijë i gjinisë femërore, rreth 13 vjeç dyshohet se ka qenë duke u larë ne një pishinë dhe e njëjta është sjellë në qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran ku edhe është konfirmuar se është pa shenja jete. Njesitët kompetente policore përfshirë hetuesinë kanë proceduar në vendin e incidentit për veprime të mëtejme”.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.