Bota/Rajoni

Zbulohen mbi 100 kilogramë marihuanë nga një anije në Liqenin e Ohrit

Zbulohen mbi 100 kilogramë marihuanë nga një anije në Liqenin e Ohrit
13:03 | 30 Qershor 2020

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, si rezultat i masave të ndërmarra më herët, policët së bashku me Prokurorinë e Strugës, gjatë orëve të hershme në rrugën rajonale Strugë – Ohër në afërsi të vendit të quajtur ‘Rampa’ nga një anije në Liqenin e Ohrit është gjetur marihuanë më me mbi 100 kilogramë.

Nga MPB shprehen se është bërë këqyrja e vendit të ngjarjes, njofton Telegrafi Maqedoni.

Pas mbledhjes së materialit në koordinim dhe me PTHP-Strugë do të ngirtet kallëzim penal.

 

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera