Gjuha:
×
Etiketë: zbulohen
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Marsi është i njohur për peizazhin e tij të kuqërremtë dhe të ftohtë në shkretëtirë. I gjithë planeti është i mbuluar me shkretëtirë në dukje të pafund. Megjithëse mund të ketë sasi të mëdha akulli...
Kronika23 Shtator 2020
Në kuadër të aksionit policor në ndjekje të kultivuesve të bimëve narkotike, policia kufitare vetëm gjatë ditës së sotme në lokacionin Padesh-Koshare, përkatësisht në Ujzë Rripa e Vogël kanë zbuluar 6 parcela me rreth 1300...
Lajme14 Shtator 2020
Zëdhënësi i BE-së, Peter Strano ka paralajmëruar vazhdimin e bisedimeve në Bruksel mes përfaqësuesve të lartë shtetëror të Kosovës dhe Serbisë. Zëdhënësi i BE-së, Peter Strano ka paralajmëruar se të dielën në Bruksel do të...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Një orë pas mesnate në fshatin Matejç të Kumanovës zyrtarë policor kanë dhënë urdhër veturës së tipit Reno me targa të Shtipit, por vozitiësi nuk i është bindur urdhrit policor por ka vazhduar drejtë fshatit...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Punëtorët libanezë të shpëtimit zbuluan shenja jete të enjten në rrënojat e një ndërtese në një zonë rezidenciale të Bejrut që ishte shembur pas një shpërthimi të madh të 4 gushtit në afërsi të portit,...
Kronika19 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka kontrolluar dy shtëpi në Prishtinë, ku dyshohej se mund të kishte viktima potenciale të trafikimit me qënie njerëzore. Në këto dy lokacione, policia ka gjetur 26 persona, prej të cilëve 13...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Zbulimi i tre rasteve të reja me Covid 19 pas një pauze prej gati tre muajsh, ka bërë që autoritetet vendase në Vietnam t`i përfshijë paniku. Për këtë qëllim, ata kanë urdhëruar që pothuajse të...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Shkencëtarët britanikë kanë analizuar të dhënat nga një aplikacion për gjurmimin e simptomave të COVID-19 dhe kanë zbuluar se ekzistojnë gjashtë lloje të sëmundjes, që dallojnë nga njëra tjetra përmes një sërë simptomash. Ekipi që...
Kronika15 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona pasi të njëjtit dyshohet se janë shitur e shpërndarë të substancave narkotike dhe kanë mbajtur armë.  Arrestimi i tyre ka ardhur pas një hetimi dy mujor të policisë....
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Michael Jackson kishte frikë se dikush po përpiqej ta vriste para vdekjes së tij, sipas fjalëve që ai shkruajti në ditarin e tij, shkruan The Mirror. Ylli i muzikës, i cili vdiq në qershor 2009, besonte...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, si rezultat i masave të ndërmarra më herët, policët së bashku me Prokurorinë e Strugës, gjatë orëve të hershme në rrugën rajonale Strugë – Ohër në afërsi...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Deri në tre planete – potencialisht shkëmborë si Toka – janë vërejtur rreth një ylli të vendosur relativisht afër sistemit tonë diellor – një sistem planetar që u ofron astronomëve mundësi intriguese në kërkimin e...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
“Koronavirusi ka ekzistuar në sistemet e ujërave të zeza në Milano dhe Torino që me 18 dhjetor, 2 muaj përpara se rasti i parë me Covid-19 të regjistrohej në Itali”. Studimi është pjesë e një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.