Sport

Xherdan Shaqiri pranë largimit nga Evropa, mund të transferohet në Katar

Xherdan Shaqiri pranë largimit nga Evropa, mund të transferohet në Katar
15:01 | 14 Janar 2022

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri duket s epo i kalon ditët e fundit të Lyoni në Francë.

Që nga fillimi i vitit ka pasur spekulime për largimin e parakohshëm të Xherdan Shaqirit nga Olympique Lyon, shkruan FrontOnline.

Klubi francez nuk është i kënaqur me paraqitjet e Shaqirit dhe vet kosovari nuk është i lumtur me situatën në klub duke qenë vazhdimisht pjesë e bankës rezervë.

Ish-ylli i Lyon, Sidney Govou ka bërë të ditur se Shaqiri mund të vazhdojë karrierën në Katar.

Govou ka thënë se Shaqa ka një ofertë të majme nga një skuadër e Katarit dhe se kosovari mund të vazhdojë karrierën në Azi./FrontOnline/

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera