Bota/Rajoni

Vuçiq e Lajçak takohen sot në Beograd

Vuçiq e Lajçak takohen sot në Beograd
09:27 | 22 Qershor 2020

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të takohet me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Takimi do të fillojë në ora 18:00 dhe temë kryesore do të jetë rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi si dhe çështjet e tjera të Ballkanit Perëndimor, raporton Tanjug.

Vuçiq dhe Lajçak do të dalin në konferencë për medie para gazetarëve pas takimit.

Vizita e Lajçakut në Beograd vjen disa ditë pas vizitës dy ditore që ai pati në Kosovë ku u takua me liderë shtetërorë e partiakë.

Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës

Të tjera