Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vuçiç: Kryepopi Irinej është në gjendje të rëndë, mjekët po luftojnë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryepopi serb është në një gjendje të vështirë, ai është intubuar, mjekët po luftojnë, tha presidenti i Serbisë, Aleksandar Vu Vič, për gjendjen e kreut të Kishës Ortodokse Serbe.

  “Kam biseduar me Dr. Goran Stevanoviq, pas intubimit, mjekët po përpiqen ta kthejnë patriarkun dhe të kryejnë kullimin. Ishte e vështirë të parashikohej diçka, duhet të lutemi për shëndetin e tij, “tha Vuçiq.

  Siç është raportuar më parë nga Kisha Ortodokse Serbe, “këshilli i përhershëm i mjekëve në prani të mjekëve nga Federata Ruse, duke ekzaminuar Patriarkun Serb Irinej, duke inspektuar analizat laboratorike të bëra gjatë mëngjesit, arriti në përfundimin se përkeqësimi i këtij mëngjesi ishte për shkak të covid.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Londër, pasi përndiqte një vajzë 11 vjeçe, të cilën e kishte parë në një park. Sipas...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një grup i të burgosurve në burgun maqedonas “Idrizovë” kanë tentuar të arratisen përmes një tuneli të hapur. Sipas raporteve, një grup...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriquar me 30,000 drita për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Rruga...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova nuk do të heq dorë nga marrëveshja bazë dhe se nenet në të duhet të...
  Lajme22 Mars 2023
  Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës i është shtuar edhe Fertilizimi i Asistuar Mjekësor. Me këtë rast, presidentja Vjosa...
  Vip22 Mars 2023
  Mbrëmjen e kaluar, Olta dhe Kiara, kanë shkuar në nominim kokë me kokë, dhe njëra prej tyre largohet të shtunën. Largimin nëse...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriquar me 30,000 drita për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Rruga...
  Lajme22 Mars 2023
  Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar beismtarët e fesë islame me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Ai ka bërë...
  Vip22 Mars 2023
  Një sfidë e fortë ka vënë përballë Kiara Titon dhe Olta Gixharin, të cilat kanë dalë në nominimin kokë më kokë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.