Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vogëlushi 9-vjeçar nga Skënderaj ka nevojë për ndihmën tonë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Riad Aruqi, 9 vjeçar, nga Rezalla e Skënderajt, është diagnostikuar me Thrombosis iliofemoralis bill. Thrombosis vena cava inferior. Haemathuria. Trombocitopenia. Anemia secondaria. Pielonephritits lat.sin. Haemathoma perisplenica. St post appendectomiam ad XXI.

  Sëmundje shumë e komplikuar dhe për trajtimin e kësaj sëmundjeje nevojitet trajtim jashtë vendit dhe shuma që kërkohet është e papërballueshme për familjen Aruqi.

  Familja kërkon mbështetjen e shoqërisë për shërimin e vogëlushit dhe shuma që kërkohet është 20 mijë euro.

  Më poshtë keni të dhënat nga ku mund t’i ndihmoni Riadit të vogël.

  Banka për Biznes Privat Përfaqësuesi i llogarisë: Elma Aruqi Llogaria: 1305090001955984

  Kurse jashtë Kosovës mund të bëhen pagesat këtu në https://www.paypal.com/pools/c/8sbVmn8mSS?fbclid=IwAR3Ssbz8ZW3eQFTQCnLmN-jrfMSucMXTm4o-ZsXTdsFm8TKJ5EY64bZ1LOA

  No description available.No description available.No description available.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Lajme23 Mars 2023
  Kosovarët mund ta paguajnë më shtrenjtë për 15 % rrymën që do të shpenzojnë nga 1 prilli e andej. Kaq është përqindja...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mërkurën, i cili e pranoi publikisht që...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...
  Lajme23 Mars 2023
  As pas 11 muajve, Blerim Isufaj nuk ka marrë “aminin” që i duhet për t`u emëruar Kryeprokuror i ri i Shtetit. Çështja...
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.