Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Virigin Atlantic shpall falimentimin

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kompania ajrore Virgin Atlantic ka shpallur falimentimin në SHBA, ndërsa industria botërore e aviacionit është duke ndjerë efektet e pandemisë së koronavirusit, shkruan BBC.

  Kompania ajrore me seli në Britani të Madhe po kërkon mbrojtje sipas kaptinës 15 të kodit të bankrotimit në SHBA, që lejon një debitor të huaj të mbrojë pasuritë në vend.

  Më herët ka kaluar në administrim edhe Virgin Australia, në prill. Ndërkohë pronari i ri i Virgin Australias, Blain Capital, do të shkurtojë 3000 vende pune.

  Lëvizja e Virgin Atlantic për të shpallur falimentimin vjen më pak se një muaj pasi kompania ka thënë se ka arritur një marrëveshje shpëtimi në vlerë 1.6 miliardë dollarë, për të siguruar të ardhmen përtej krizës së koronavirusit.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.