×
 • Lajme
 • Lajme

  Veliu thotë se objekti i ri i IKAP-it është një kriter plus i plotësuar për liberalizim të vizave

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka vizituar Institutin e Kosovës për Administratë Publike, me ç’rast pa për së afërmi objektin e ri, i cili tashmë është funksional dhe ka kapacitetet e plota për ofrimin e trajnimeve për zyrtarët e administratës publike të Kosovës.

  Veliu tha se me objektin e ri të IKAP-it, është përmbushur edhe një kriter për liberalizim të vizave dhe anëtarësim në BE.

  “Përfundimi i objektit të ri të IKAP-it është shumë i rëndësishëm dhe është në përputhje me reformën në administratën publike, duke pasur parasysh që është një ndër kriteret për përmbushje të standardeve në kuadër të procesit të liberalizimit të vizave dhe anëtarësimit në BE”, citohet të ketë thënë Veliu.

  Po ashtu, u bë e ditur se trajnimet do të fillojnë pas marrjes së dritës së gjelbër nga IKSHPK-ja pasi që këto trajnime janë pezulluar shkaku i masave për parandalimin e përhapjes së pandemisë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Me ftesë nga USAREUR-AF, kontingjenti i FSK-së, i dislokuar në Polatli të Republikës së Turqisë, ka përfunduar me sukses stërvitjen “Dynamic Front...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...
  Të tjera
  Sport20 Shkurt 2024
  Antonio Conte raportohet se e ka bërë prioritet marrjen e drejtimit të Bayern Munichit për sezonin e ardhshëm. Gjithsesi, ka edhe kandidatë...
  Vip20 Shkurt 2024
  Prezantuesja e njohur, Roza Lati njëherësh një ndër personazhet më të përfolura në sezonin e tretë të BBV Albania është bërë virale...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Almir Veliji ka dhënë dorëheqje nga pozita që ka mbajtur deri më tani për shkak të...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Është mbajtur ceremonia e Certifikimit të 200 të trajnuarve në modulet e avancuara të gjuhëve programuese, në kuadër të projektit “ICT for...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim përfaqësuese të Forumit Ekonomik të Grave, udhëhequr nga Saxhide Mustafa....
  Lajme20 Shkurt 2024
  Deklaratën e kryeministrit Albin Kurti se në ‘Bruksel do shkoj për ta nënshkruar marrëveshjen me Serbinë, nëse ai ftohet për ta bërë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.