Bota/Rajoni

Velijaj: Historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet

Velijaj: Historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet
12:11 | 27 Qershor 2020

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, përmes një postimi nëë Twitter ka thënë as historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet dhe as lufta çlirimtare e drejtuesve të UÇK-së, Thaçit, Veselit e Haradinajt nuk mund të harrohet.

“Historia e Kosoves s’mund te ndryshohet. Ashtu si nuk mund te harrohet lufta clirimtare dhe heronjte e saj, nga drejtuesit Hashim Thaci, Veseli e Haradinaj e duke vazhduar me çdo burre e grua qe luftoi per te shpetuar Kosoven nga masakrat e Milloshevicit dhe bandes se tij”, ka shkruar Velijaj.

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera