×
Etiketë: ndryshohet
Front TV23 Shtator 2020
Të hënën në rezidencën e Ambasadorit amerikan në Beograd janë takuar Krerët e Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi dhe ai i Odës Ekonomike të Serbis, Marko Çadezh ne qëllim të lehtësimit të Marrëveshjes për...
Lajme18 Gusht 2020
Nipi i komandantit Adem Jashari, Bekim Jashari e përkrah nismën e organizatave të dala nga lufta për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale, por nuk beson që një gjë e tillë do të ecë përpara...
Ekonomi23 Korrik 2020
Barrë financiare e vazhdueshme në Kosovë ka qenë numri i madh i veturave të paregjistruara dhe kushtëzimi për të regjistruar veturat për shkak të detyrimeve për të bërë pagesën e taksave komunale dhe gjobave. Për...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
59 raste të reja të virusit Covid-19 janë regjistruar në Mal të Zi, dhe dy njerëz kanë vdekur, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik. Që nga fillimi i qershorit, numri i përgjithshëm i rasteve të...
Lajme09 Korrik 2020
Sa i përket iniciativës për tërheqje të 10% të kursimeve pensionale nga Trusti, deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi tha se kjo iniciativë nuk është lehtë të realizohet dhe duhet të bëhen ndryshime në Ligjin për...
Ekonomi06 Korrik 2020
Fondi i Kurimeve Pensionale i Kosovës, ka njoftuar se për t’u bërë i mundur propozimi për tërheqjen e dhjetë përqind të kurimeve pesnionale duhet ndryshuar ligji. “Kontribuues të nderuar, një njoftim sqarues i Ministrisë së...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, përmes një postimi nëë Twitter ka thënë as historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet dhe as lufta çlirimtare e drejtuesve të UÇK-së, Thaçit, Veselit e Haradinajt nuk mund të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.