Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Veç Ibër Lepencit, LDK kap edhe Hidroregjionin Jugor, aktivisten e partisë e bën kryesuese të bordit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Qeveria Hoti gjatë kësaj të hëne ka shkarkuar bordet e katër ndërmarrjeve publike, të cilat ishin emëruar nga Qeveira e kaluar e udhëhequr nga Albin Kurti.

  Për këtë vendim dhe emërtimet e reja në këto borde, ka raportuar ekskluzivisht gazeta Infokus.

  E në bordet e reja, Qeveria Hoti është kujdesur që me poste t’i shpërblej aktivistët e partisë.

  Veç Ibër Lepencit ku drejtoreshë e ka bërë aktivisten Afërdita Llumnica, edhe një aktiviste tjetër është emëruar në një post edhe më të rëndësishëm.

  Zambeze Guraziu është emëruar në postin e Kryesueses së Bordit të KRU Hidroregjionit Jugor në Prizren, shkruan gazeta Infokus.

  Gazeta Infokus ka siguruar edhe fotografi të Guraziut, e cila është anëtare e Forumit të Gruas së LDK-së, me deputet të kësaj partie.

  Kujtojmë që disa herë edhe nga ambasadorët e Kuintit është bërë thirrje për mospolitizim të ndërmarrjeve./Gazeta Infokus/

   

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti, në manifestimin qendror në shënim të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, ka thënë se rezistenca e familjes Haradinaj dhe...
  Front TV24 Mars 2023
  Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryesia e Partisë Socialdemokrate (PSD), me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Franca është e përfshirë nga protestat e dhunshme, kundër reformës së pensioneve. Një ditë me parë protestat degjeneruar në përleshje në të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka alarmuar se si Trusti është duke humbur nga gjysmë milion euro në ditë...
  Lajme24 Mars 2023
  Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur gjatë bisedimeve të mbajtura në Republikën e Maqedonisë së Veriut për zbatimin e...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, sot kanë shkuar në Gllogjan për të nderuar dëshmorët e...
  Vip24 Mars 2023
  Bledi Mane vijon të jetë po aq thumbuas sa edhe brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ai ka publikuar një foto...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ambasadorë të  shteteve të QUINT-it, kanë bërë homazhe te Memoriali i ushtarëve të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.