Bota/Rajoni

Vdes mjeku i famshëm shqiptar Simë Dobreci

Vdes mjeku i famshëm shqiptar Simë Dobreci
08:47 | 17 Qershor 2020

Ka vdekur dermatologu i famshëm Simë Dobreci.

Dobreci ishte simbol i shqiptarëve të Malit të Zi.

Ai po ashtu ishte edhe shkrimtar dhe hulumtues.

Lajmin për vdekjen e bëri të ditur gazetari Gjergj Filipaj.

 

 

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera