×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes 90-vjeçari, ishte infermier i mjekësisë në Fushë Kosovë

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Ka vdekur në moshën 90-vjeçare, Ali Osmani, i cili ishte infermier i mjekësisë në Fushë Kosovë.

  Sipas njoftimit të Komunës së Fushë Kosovës, Osmani në vitin 1960 filloi punën si i vetmi infermier i mjekësisë në fshatin e tij në Sllatinë, pastaj vazhdoi edhe për tetë fshatrat tjera për rreth.

  “Infermieri Ali Osmani ofroi punë e shërbime pa përtesë kurse që nga viti 1970 kur ndërtohet ambulanca në fshat, ai krijoi emër dhe mori një epitet të pa kontestueshëm si një nga infermierët më të zotët dhe më i respektueshmi në këtë trevë”, thuhet në njoftim.

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryenegociatori i Serbisë në dialogun me Kosovën, Petar Petkoviq, theksoi se takimi i sotëm ishte i vështirë dhe shtoi se me praninë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Dogana e Kosovës ka konfiskuar 90 palë atlete, që dyshohet se janë të falsifikuara si “NIKE”, “ADIDAS” e “AIR JORDAN”. Siç njofton...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia gjermane arrestoi në Berlin 65-vjeçaren Daniela Klette, një anëtare e gjeneratës së tretë të Fraksionit të Ushtrisë së Kuqe (RAF), e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...
  Vip27 Shkurt 2024
  Moderatori i njohur kosovar, Labinot Gashi nuk do të jetë më në KTV. Labi ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me televizionin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.