Bota/Rajoni

Vdes 13-vjeçarja shqiptare në Francë, ra nga ndërtesa

Vdes 13-vjeçarja shqiptare në Francë, ra nga ndërtesa
21:52 | 28 Nëntor 2022

Një 13-vjeçare me prejardhje shqiptare ka vdekur në qytetin e Ban-Saint-Martinit në Francë.

Vajza ishte nxënëse e vitit të katërt në Jean-Bauchez Colllege.

“Është një tragjedi,” ka thënë Henri Asswer, kryebashkiaku i këtij qyteti.

Sipas këshilltarit të qytetit, vajza ishte fëmija më i madh i një familjeje me origjinë shqiptare.

“Motra e vogël e saj është në klasën e gjashtë në kolegj, dhe dy të tjerët janë në shkollën e Pagnolit”, ka thënë kryebashkiaku i Ban-Saint-Martinit.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera