×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdekja e dy gjakovarëve nga Coronavirusi, reagon kryetari Gjini

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Brenda 24 orëve, dy banorë të Komunës së Gjakovës kanë vdekur pas infektimit me koronavirus. Për vdekjen e tyre ka reaguar edhe Kryetari i kësaj komune, Ardian Gjini, i cili u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave.

  Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Gjini ka thënë se humbja e tyre, përveç dhembjes, është edhe një rikujtim e ky virus po i kërcenon të gjithë pa asnjë përjashtim.

  “Pandemia Covid-19 po vazhdon të jetë e pamëshirshme, duke larguar herët nga ne policin shembullor Ilir Gjokaj dhe afaristin e suksesshëm Avdi Avdija, dy qytetarë të dalluar dhe kontributdhënës të palodhur për shoqërinë tonë. Humbja e tyre, përveç dhembjes, është edhe një rikujtim për të gjithë ne, se ky virus tashmë po na kërcënon të gjithve pa asnjë përjashtim”, ka shkruar Gjini.

   

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10158265171241005&id=676666004

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Safet Gërxhaliu, ish ktyetari i OEK thotë se diaspora është arteria kryesore e të hyrave të Kosovës. Ai thotë për “Front Online”...
  Lajme25 Maj 2024
  Në tre muajt e fundit të vitit 2023, remitencat apo dërgesat nga bashkëatdhetarët kanë shënuar vlerën prej në 1.3 miliardë euro, një...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Një rast i pazakontë i lajmërimit të rremë ka ndodhur në Fushë Kosovë. Policia e Kosovës në raportin 24-orësh njofton se një...
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.