×
Etiketë: vdekja
Lajme22 Shtator 2020
Në Komisionin Hetimor për Pandeminë i pranishëm është babai i Agon Musliut që humbi jetën në Qendrën e Studentëve gjatë karantinimit, Naim Musliu. Musliu është marrë në pyetje nga deputetët e këtij komisioni. Më këtë...
Lajme13 Shtator 2020
Ekspertët zviceranë të cilët ishte paraparë të vijnë në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit Deharit nuk kanë ardhur ende. Institucionet kosovare nuk kanë informatë se kur do të vijnë ekspertët të cilëve Prokuroria...
Lajme05 Shtator 2020
Sot bëhen 23 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, nobelistes Shën Tereza. Shën Tereza asnjë vepër të saj nuk e ka nisur pa adhuruar Zotin në Eukaristi. T'i përngjajmë edhe ne asaj me lutje e...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë në Zelandë të Re, ka bërë të ditur sot se atje është shënuar vdekja e parë me COVID-19 pas tre muajve, transmeton Klan Kosova.Vdekja e fundit nga koronavirusi atje ishte shënuar më...
Lajme23 Gusht 2020
Sot bëhen 13 vjet që kur mbylli sytë për herë të fundit një ndër figurat më të rëndësishme të teatrit dhe kinematografisë kosovare, Faruk Begolli. Si një ndër aktorët më të famshëm shqiptar nga Kosova...
Lajme21 Gusht 2020
Sot mbushen tri vjet që kur u nda nga jeta ish-kryeministri i parë i Kosovës në kohën e pasluftës, Bajram Rexhepi. Në prill të 2017, ish-kryeministri u shtrua në QKUK për shkak të një sulmi...
Lajme16 Gusht 2020
Sot janë bërë gjashtë vjet nga vdekja e akademikut Besim Bokshi, njëri nga gjuhëtarët më të shquar të Kosovës dhe të shkencës së albanologjisë në përgjithësi. Besim Bokshi lindi në Gjakovë në vitin 1930. Mësimin...
Lajme15 Gusht 2020
Sot mbushen pesë vjet qëkur u nda nga jeta akademik Esat Stavilevci. Ai u lind më 11 korrik 1942 në Gjakovë, ku kreu shkollimin fillor dhe të mesëm, ndërsa Fakultetin Juridik në Prishtinë. Studimet pasuniversitare...
Lajme06 Gusht 2020
Sot mbushen dhjetë vjet nga vdekja e veprimtarit të dalluar të çështjes kombëtare, Sabit Veseli. Sabit Veseli që nga rinia e tij e hershme nga mosha 17-vjeçare, ishte betuar se asnjëherë nuk do të pushojë...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se vdekja e Agon Musliut në Qendrën e Studentëve në Prishtinë është njolla më e madhe mbi Kosovën në luftimin ndaj pandemisë. “Vdekja...
Lajme04 Gusht 2020
Një vajzë 7-vjeçare kishte shkuar për të bërë një fotografim të kokës në mëngjesin e sotëm, në ordinancën private “Poliklinika CT Scanner”. E njëjta ka humbur jetën, e për këtë familjarët të T.H po dyshojnë...
Lajme03 Gusht 2020
Një shtetas i huaj, gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë. Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha për GazetaBlic, se dyshimet e para rreth ngjarjes dhe rastit në fjal, janë se...
Lajme26 Korrik 2020
Azem Bejtë Galica ka lindur më 10 dhjetor 1889 dhe ndërroi jetw më 26 korrik të vitit 1924, nga plagët e marra në luftimet e përgjakshme të korrikut 1924, për mbrojtjen e zonës së lirë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.