Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vazhdojnë pritjet e gjata në Kakavijë

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  Mbi 700 persona dhe 320 automjete kanë kaluar gjatë natës në pikën kufitare të Kakavijës.

  Rradha e automjeteve është ulur dhe aktualisht është rreth 4 kilometra, por po punohet edhe nga pala greke.

  Me këtë ritëm, automjetet po lëvizin drejt kufirit.

  Duke filluar nga dita e sotme (16 gusht), kushdo që hyn në Greqi do të duhet të karantinohet për 1 javë.

  Duke nisur nga e hëna (17 gusht), nga pika kufitare e Kakavijës do të kenë mundësi të kalojnë vetëm 750 persona në ditë, ndërsa nga ajo e Kapshticës vetëm 300 persona në ditë, në fashën orare 06:00 deri në orën 22:00.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se askush përveç komunitetit serb nuk ka të drejtë të bëjë propozim për Asociacionin e komunave...
  Të tjera
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar rezultatet e Anketës së Buxhetit të Ekonomive Familjare (ABEF) për vitin 2022.  Nga rezultatet...
  Lajme09 Qershor 2023
  Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë se nga Shqipëria presin mbështetje, sa i përket dialogut, duke theksuar se “kanë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, një ditë më para ka bërë të ditur se presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se askush përveç komunitetit serb nuk ka të drejtë të bëjë propozim për Asociacionin e komunave...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Dhoma e Përfaqësuesve të Zvicrës hodhi poshtë një paketë ndihme prej 5 miliardë franga zvicerane (5.5 miliardë dollarë) për të mbështetur Ukrainën....
  Lajme09 Qershor 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, në emisionin “FIVE” ka komentuar draft-statutin e Asociacionit të komunave me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.