Gjuha:
×
Etiketë: gjata
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Sipas një studimi të publikuar nga Qendra për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve e Shteteve të Bashkuara, koronavirusi përhapet lehtë në mesin e udhëtarëve gjatë fluturimeve të gjata me aeroplan. Në raport përmendet rasti i...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme17 Shtator 2020
Kanë filluar të rikthehen kolonat e gjata në Fushë Kosovë. Në rrugën magjistrale Fushë Kosovë-Prishtinë dhe e cila shërben si lidhëse me shumë qytete të Kosovës, kolonat janë më se të zakonshme në orët e...
Kronika16 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në fshatin Vranidoll të Komunës së Prishtinës. Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar nga ky aksident. Për shkak të aksidentit, janë shkaktuar kolona të gjata....
Lajme23 Gusht 2020
Mëngjesin e kësaj të diele, një radhë e gjatë automjetesh është krijuar në Rrugën e Kombit. Për ta kaluar të dielën në bregdetin shqiptar, një numër i lartë pushuesish nga Kosova kanë shkaktuar fluks në...
Lajme23 Gusht 2020
Mëngjesin e kësaj të diele janë krijuar radhë kilometrike automjetesh në rrugën e Kombit. Shkaku i trafikut mësohet të jetë bërë rrezja e ngushtë e hyrjes në Urën e Drinit të Zi. Fluksi më i...
Lajme21 Gusht 2020
Qytetarët kosovarë duket se nuk i tremben shifrave në rritje të COVID-19 në Shqipëri. Që në orët e para të mëngjesit, saktësisht në orën 06.00 të kësaj të premteje ka pasur një fluks të lëvizjeve...
Lajme19 Gusht 2020
Qindra njerëz po presin në radhë para një institucioni financiar në Lagjen e Boshnjakëve, në Mitrovicë të Veriut, ku po bëhet tërheqja e ndihmës financiare prej 130 eurosh. Kjo shumë parash është pjesë e ndihmës...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Mbi 700 persona dhe 320 automjete kanë kaluar gjatë natës në pikën kufitare të Kakavijës. Rradha e automjeteve është ulur dhe aktualisht është rreth 4 kilometra, por po punohet edhe nga pala greke. Me këtë...
Lajme13 Gusht 2020
Mëngjesin e sotëm është parë një fluks i madh i qytetarëve duke pritur pranë objektit të Komunës së Prishtinës, raporton Front Online. Edhe në kohë pandemie atyre po u duhet që të presin në radhë...
Lajme31 Korrik 2020
Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë një numër i madh qytetarësh nga Kosova janë nisur drejt...
Lifestyle31 Korrik 2020
Kjo me siguri i ka ndodhur shumë prej nesh…Kur prekim qafën ose krahët, krejt papritur gjejmë qime të bardha të gjata dhe të holla, që duket sikur kanë “mbirë” gjatë natës aty Nëse kjo ju...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.