×
Etiketë: kakavijë
Lajme16 Gusht 2020
Presidenti Ilir Meta duke reaguar mbi situatën në Kakavijë, thotë se shqiptarët atje nuk mund të trajtohen si njerëz pa atdhe dhe pa shtet. Sipas Metës, qytetarët shqiptarë s’mund të trajtohen pa atdhe apo pa...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Mbi 700 persona dhe 320 automjete kanë kaluar gjatë natës në pikën kufitare të Kakavijës. Rradha e automjeteve është ulur dhe aktualisht është rreth 4 kilometra, por po punohet edhe nga pala greke. Me këtë...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka njoftuar se autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave, ndërkohë Forcat e Armatosura e kanë gdhirë me qytetarët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.