×
Etiketë: vazhdojnë
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Aleksandr Lukashenkos dhe autoritetet e rendit në Gomel kanë përdorur gaz lotsjellës kundër protestuesve. Protestat kundër Lukashenkos, që pretendon...
Lajme19 Shtator 2020
Në mega aksionin kundër krimit dhe korrupsionit, i cili është duke vazhduar që nga ora 21:00 deri më tani, në pranga janë vënë rreth 25 persona. Sinjalizues të Gazetës Sinjali raportojnë se policia ka zbarkuar...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Personat me aftësi të kufizuara po vazhdojnë të kenë telashe gjatë lëvizjes nëpër rrugët e kryeqytetit. Nëpërmjet një komunikate për media, HANDIKOS ka ngritur një problem ka treguar se janë inspektuar disa zona në Prishtinë...
Lajme13 Shtator 2020
Gjatë ditëve të fundit numri i të infektuarve me COVID-19 ishte thuajse gjatë gjithë kohës nën 100. Teksa muajt e kaluar numri i të infektuarve qëndroi shumë gjatë mjaftë i lartë. Për fat të mirë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Dhjetëra mijëra njerëz thuhet se marshuan në kryeqytetin Minsk dhe në disa qytetet të tjera për të protestuar kundër rizgjedhjes së presidentit Alexander Lukashenko. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, një numër i madh i...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Autoritetet bjelloruse e kanë cilësuar një protestë të organizuar nga gratë më 12 shtator në Minsk, si “agresive” dhe “jofemërore”. Gratë u mblodhën në kryeqytetin bjellorus, në një tubim paqësor, për të kundërshtuar rizgjedhjen e...
Lajme13 Shtator 2020
Në periudhën prej 1 marsit deri 1 shtator në qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në SHBA janë anëtarësuar 152 anëtarë të ri. Në mesin e tyre janë gra e burra, të rinj e studentë, punëtorë e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ekipet e kërkim-shpëtimit i kanë vazhduar kërkimet me qen nëpër rajonet e shkatërruara nga zjarret në tri shtete perëndimore të Shteteve të Bashkuara për t’i gjetur trupat e personave të zhdukur. Flakët kanë shkatërruar mijëra...
Lajme11 Shtator 2020
Në banesat kolektive në lagjet “Dardania”, “Lakrishtë”, “Bregu i Diellit” në Prishtinë po bëhet riparimi dhe mirëmbajtja e ashensorëve të ndërtesave kolektive. Nga komuna e Prishtinës, derisa kanë njoftuar për punët që po bëhen në...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan zhvilloi biseda të ndara telefonike me homologët e tij nga Kosova dhe Serbia, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan diskutoi zhvillimet rajonale...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka dalur në mbrojtje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas polemikave me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Në një shkrim të tij...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Banorët e Siniçanit sot kanë vazhduar punimet për sjelljen e ujit për pije në fshatin e tyre. Nesër, edhe zyrtarisht pritet të inaugurohet vazhdimi i punimeve, i cili pritet të zgjas disa ditë, deri sa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.