×
Etiketë: pritjet
Lajme03 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti para takimit me delegacionin e Serbisë sot në Washington ka thënë se pritjet nga takimi i sotëm janë shumë pozitive. Ai tutje ka shtuar se marrëveshja e sotme që mund të arrihet...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka në një përgjigjie për Gazeta Blic u deklarua për pritjet e takimit të 4 shtatorit në Washington, ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë, nën ndërmjetësimin e...
Lajme20 Gusht 2020
Arbër Fetahu, nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike, lidhur me takimin e 2 shtatorit për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi,  ka thënë për Front Online që pritjet nuk duhet të jenë të mëdha. “Realisht tanimë...
Lajme16 Gusht 2020
Dy takime të njëpasnjëshme ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të ndodhin në muajin shtator. Fillimisht në Uashington dhe më pas Bruksel pritet të diskutohet drejt mundësisë së arritjes së...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Mbi 700 persona dhe 320 automjete kanë kaluar gjatë natës në pikën kufitare të Kakavijës. Rradha e automjeteve është ulur dhe aktualisht është rreth 4 kilometra, por po punohet edhe nga pala greke. Me këtë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.