×
 • Lajme
 • Lajme

  Varroset i riu nga Shtimja, motra thotë se veç Coronavirusit s’kishte sëmundje tjera

  FrontOnline
  06 Gusht 2020

  Mbrëmë ka humbur betejën me Covid-19, 34 vjeçari nga Shtimja, Afrim Tafa.

  I riu ishte punëtor i Komunës së Shtimes. Familjarët e tij kanë treguar për gazetën Objektiv se Afrimi para se të infektohej, ishte mirë me shëndet, pasi merrej edhe me aktivitete sportive.

  Sebahate Tafa, motra e të ndjerit, ka thënë se vëllai i saj nuk kishte asnjë sëmundje shoqëruese, pos që ishte infektuar me virusin korona.

  “Jo s’ka pas asnjëherë, alpinist ka qenë. Ai ka qëndruar gati dy javë në Prishtinë në Klinikën Infektive”, tha Tafa.

  Familjarët janë shprehur të kënaqur me trajtimin që ju ka bërë në QKUK.

  Motra e të ndjerit, që është më profesion infermierie tregon për vështirësitë që kishte kaluar vëllai i saj para se të ndërronte jetë.

  “Ka pas vazhdimisht temperaturë edhe vështirësi në frymëmarrje”, ka shtuar ajo.

  Tafa tha se varrimi i 34 vjeçarit do të bëhet sot vetëm nga rrethi i ngushtë familjar për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit.

  I tronditur me vdekjen e punëtorit të komunës që e udhëheqë është edhe kryetari i Shtimes, Naim Ismajli i cili përmes një shkrimi në Facebook i ka shprehur ngushëllime familjes Tafa.

  “Këto ditë që vazhdimisht kisha kontakte përmes telefonit me personelin mjekësor dhe familjarët e tij, shpresoja që Afrim Djali si e quaja unë do ta përballonte këtë sfidë, por ja që Afrimi nuk ia doli dhe na mërziti shumë, sepse si i ri që ishte, dhe një djalë me shumë urtësi e energji për jetën i duhej akoma familjes, shoqërisë dhe vendit. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës. Ngushëllime familjes Tafa”, ka shkruar kryetari Naim Ismajli.

  I ndjeri ishte i martuar.

  Petrol Company feston në Sos Fshatrat e Fëmijëve dhe në Sos Kopsht
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, bashkë me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili kanë marrë pjesë në ministerialin...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ekspertë të fushës po deklarohen se çështja e dinarit serb është zgjidhur në vitin 2002. Por, se ndoshta kjo po bëhet vetëm...
  Vip28 Shkurt 2024
  Ilnisa Agolli dhe Sara Karaj kanë patur një debat të ashpër me njëra-tjetrën. Kjo nisi që me hyrjen e modeles pasi gazetarja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.