Lajme

Varroset gruaja që u vra nga bashkëshorti në Kamenicë, flet vëllai i viktimës

Varroset gruaja që u vra nga bashkëshorti në Kamenicë, flet vëllai i viktimës
22:21 | 26 Korrik 2020

Varroset gruaja që u vra nga bashkëshorti në Kamenicë, flet vëllai i viktimës.

Në Korbliq të Kaçanikut sot është varrosur gruaja për të cilën dyshohet se është vrarë nga burri në Kamenicë.

E ndjera ka lënë pas vetes dy fëmijë.

Prokuroria ka dhënë 30 ditë paraburgim për të dyshuarin, ndërsa Policia ka dhënë detaje për krimin.

Çifti as në të kaluarën nuk është se kishin një jetë të lehtë, për shkak të gjendjes së rëndë ekonomike dhe kushteve të vështira për jetesë.

Ndaj dy vite më parë atyre iu ndërtuar një shtëpi. Kjo me  ndihmën e Halil Kastrati.

Këtë e dëshmojnë fotografitë e postuar në vitin 2017 në faqen e Kastratit, i cili njihet për aktivitetet e tilla humane të cilat edhe i promovon veta vazhdimisht.

Për t’ia dorëzuar çelësat ciftit nga Kamenica, në nëntor të 2017-ës, siç shihet në fotografitë, kishte qenë i pranishëm edhe reperi Golden AG.

“Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK

Të tjera