Bota/Rajoni

Varri i dëshmorit turk nuk u dogj në varrezat të cilat u përfshin nga flakët

Varri i dëshmorit turk nuk u dogj në varrezat të cilat u përfshin nga flakët
23:16 | 30 Korrik 2021

Varri rreshterit specialist të xhandarmërisë Ferruh Dikmen, i cili kishte rënë dëshmor në Tunceli në vitin 2018, nuk u dëmtua në varrezat të cilat u prekën nga zjarri pyjor që shpërtheu në rrethin Silifke të Mersinit dje.

Përgjigja ajrore dhe tokësore ndaj zjarrit në pyll po vazhdon shkruan Milliyet, përcjell Klankosova.tv.

Një zjarr pyjor ka shpërthyer në Silifke dje dhe shumë banorë u evakuuan nga shtëpitë e tyre si masë paraprake. Për shkak të erës së fortë, zjarri u përhap në lagje të tjera në zonën përreth.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera