Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  Urimet e të famshmëve kosovarë për festën e Kurban Bajramit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sot gjithë besimtarët myslimanë po festojnë festën e Kurban Bajramit.

  Figura të njohura në Kosovë kanë gjetur kohë për t’i uruar familjarët, miqtë dhe fansat me rastin e kësaj feste.

  “Urime festa e Bajramit të gjithëve, qëndroni shëndosh”, ka shkruar këngëtari Enis Bytyqi pranë postimit të fotos ku shihet bashkë me gruan e tij.

  “Me fat Bajrami”, shkruan edhe këngëtarja Gresa Behluli në një postim në Instagram.

  E rep-artisti Gold AG ka gjetur kohën t’i uroj gjithë fansat e tij myslimanë për këtë festë, duke ndarë një foto me dy gratë më të rëndësishme në jetën e tij.

  “Urime nga familja jeme”, shkruan Gold Ag në foton e ndarë në Instagram.

  Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, asnjëherë nuk mungon me urimet e përzemërta me rastin e festave të ndryshme. Edhe kësaj radhe zgjodhi llogarinë e tij në Instagram për ti uruar të gjithë besimtarët e fesë islame me rastin e Kurban Bajramit.

  Aktori turk Tolga Sayisman, bashkëshorti i bukuroshes shqiptare, Almeda Abazi, festën e Bajramit e ka uruar edhe në gjuhën shqipe.

  “EID MUBARAK. Urime Kurban Bajrami ! Zoti ju dhashtë shëndetin e gjitha të mirat juve e familjes suaj , unë sot nuk po pres mysafir , as nuk po shkoj mysafir , as nuk po vizitoj gjyshërit , po rri shtëpi shkaku i virusit”, shkruan rep-artisti Mozzik në një postim në Instagram./

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Vip21 Mars 2023
  Ish-banorja e Big Brother Vip Kosova, Juliana Nura, ka folur për eksperiencën e saj brenda shtëpisë më të madhe në vend. Ajo,...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Vip21 Mars 2023
  Ndonëse ka përfunduar “Big Brother VIP Kosova”, zhurma rreth shout më të madh në Kosovë, vazhdon ende. Dy protagonistët e padiskutueshëm, mbeten...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.