×
Etiketë: kurban
Lajme02 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismaili, ka treguar se ka pranuar një urim të veçantë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ismaili e ka paraqitur këtë nëpërmjet një audio mesazhi, duke treguar...
Vip31 Korrik 2020
Sot gjithë besimtarët myslimanë po festojnë festën e Kurban Bajramit. Figura të njohura në Kosovë kanë gjetur kohë për t’i uruar familjarët, miqtë dhe fansat me rastin e kësaj feste. “Urime festa e Bajramit të...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi...
Lajme31 Korrik 2020
Ndonëse Bashkësia Islame e Kosovës ka pezulluar për 10 ditë faljen në Xhami, përfshirë edhe faljen e Kurban Bajrmait, imami i një xhamie në Prizren bashkë me xhematin e tij nuk e kanë respektuar. Në...
Lajme31 Korrik 2020
Sot kur në të gjithë botën besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit sheshet e Prishtinës nuk janë të mbushur me shumë njerëz. Një pamje jo e zakonshme për kryeqytetin që në festa ka më...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, këtë ditë feste e ka nisur së bashku me drejtorin Haki Jashari dhe stafin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare duke përcjellur urimet më të mira me rastin...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
“Mirëmëngjes gëzuar Kurban Bajramin”, shprehet Kryeministri Edi Rama në urimin e tij. Ndërsa Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në mesazhin drejtuar besimtarëve myslimanë thekson se “gëzimi i festës i gjen Shqipërinë dhe shqiptarët, ashtu si...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Pacolli përmes një postimi në Facebook ka uruar më të mirat për secilin qytetarë. “Kudo që të...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasadori italian në vendin tonë, Nicola Orlando, ka uruar besimtarët me rastin e Kurban Bajramit. Orlando nuk ka harruar të apelojë edhe për respektimin e masave antiCovid. “Të gjithë atyre që festojnë, Me Fat Kurban...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ajo ka ftuar qytetarët e Kosovës që edhe gjatë kësaj feste besimtarët myslimanë të urojnë nga distanca njëri tjetrin duke parandaluar...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Limaj shkruan se sikurse Fitër Bajrami edhe Kurban Bajrami po e gjenë vendin tonë dhe botën në përgjithësi duke u...
Lajme31 Korrik 2020
Sot kur në të gjithë botën besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit sheshet e Prishtinës nuk janë të mbushur me shumë njerëz. Një pamje jo e zakonshme për kryeqytetin që në festa ka më...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ai në një postim në Twitter, festën e ka uruar edhe në gjuhën shqipe dhe atë turke. Kosnett ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.