Gjuha:
×
Etiketë: bajramit
Kronika01 Gusht 2020
E premtja ishte ditë feste në vend. Por jo të gjithë e kremtuan. Një person në Gjakovë zgjodhi që në këtë ditë ta sulmojë fizikisht nënën e tij. Për këtë veprim që e bëri rreth...
Lajme31 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka ngushëlluar familjarët e viktimave të fundit si pasojë e koronavirusit, ndërsa ka uruar shërim të shpejtë të gjithë atyre që po luftojnë me këtë sëmundje të rrezikshme që ka...
Lajme31 Korrik 2020
Përkundër ndalesave, festë e madhe në familjen Lahu, ata festojnë bajramin, synetinë dhe takimin pas 36 vitesh. Festa në familjën Lahu ka filluar. Antarët e saj janë berë bashkë ,për të festuar në këte form...
Lajme31 Korrik 2020
Kosova dhe Arabia Saudite ndaluan faljen e namazit të Kurban Bajramit sivjet. Vendet tjera me shumicë myslimane, ndonëse lejuan lutjet kolektive, e bënë me numër të kufizuar dhe me masa shtesë për shkak të pandemisë....
Vip31 Korrik 2020
Sot gjithë besimtarët myslimanë po festojnë festën e Kurban Bajramit. Figura të njohura në Kosovë kanë gjetur kohë për t’i uruar familjarët, miqtë dhe fansat me rastin e kësaj feste. “Urime festa e Bajramit të...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Qindra mijëra adhurues janë mbledhur në të gjithë botën për të kryer ditën e parë të lutjeve për festën e Bajramit, por në distanancë. Myslimanët në shumë vende të botës po shënojnë Kurban Bajramin në...
Lajme31 Korrik 2020
Sot kur në të gjithë botën besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit sheshet e Prishtinës nuk janë të mbushur me shumë njerëz. Një pamje jo e zakonshme për kryeqytetin që në festa ka më...
Kronika31 Korrik 2020
jë person në Pejë është arrestuar dhe dërguar në mbajtje pasi dje vonë ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Dërgimi në mbajtje është marrë nga prokurori pas intervistimit. “Pejë, 29.07.2020-22:00. Me 30.07.2020 është arrestuar i...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, këtë ditë feste e ka nisur së bashku me drejtorin Haki Jashari dhe stafin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare duke përcjellur urimet më të mira me rastin...
Lajme31 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në Ditën e Kurban Bajramit ka publikuar një thirrje për qytetarët. Nga IKSHPK’ja kanë bërë thirrje që edhe në ditë feste të respektohet distanca fizike, të mbahen maska...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
“Mirëmëngjes gëzuar Kurban Bajramin”, shprehet Kryeministri Edi Rama në urimin e tij. Ndërsa Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në mesazhin drejtuar besimtarëve myslimanë thekson se “gëzimi i festës i gjen Shqipërinë dhe shqiptarët, ashtu si...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Pacolli përmes një postimi në Facebook ka uruar më të mirat për secilin qytetarë. “Kudo që të...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Në Xhaminë e Madhe të Ajasofjes  është falur namazi i Bajramit të parë pas 86 vitesh me pjesëmarrjen e mijëra qytetarëve që mbushën xhaminë brenda dhe zonën përreth, raporton AA. Mijëra qytetarë përjetuan emocionin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.