Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Uk Lushi për Gjykatën Speciale: Hoti dhe Osmani nuk duhet të heshtin, duhet të veprojnë si thotë Albin Kurti

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shqiptaro-amerikani, Uk Lushi, ka komentuar qëndrimet e Albin Kurtit karshi Gjykatës Speciale, teksa i ka vlerësuar pozitivisht ato.

  Lushi ka thënë se kryeministri, Avdullah Hoti, si dhe ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, bashkë me liderët e tjerë shtetëror duhet të veprojnë si u thotë kryetari I LVV’së, Albin Kurti, në raport me Gjykatën Speciale.

  “Tash, pasi lideri (Albin Kurti) ka folur në mënyrë ekuiangulare, anëtarësia e VV-së duhet të vihen në vijë prapa qëndrimit të liderit të partisë dhe më me rëndësi, liderët shtetërorë të Kosovës, KM Avdullah Hoti dhe Kryekuvendarja si dhe U.D. në Presidencë Vjosa Osmani- Sadriu duhet të veprojnë si thotë Albin Kurti dhe sa më parë të fillojnë të punojnë shtetërisht”, ka shkruar ai.

  Ai ka kërkuar nga Hoti dhe Osmani duhet të thyejnë heshtjen, e t’iu dalin në mbrojtje ish-anëtarët e UÇK’së.

  Tutje, ai ka thënë edhe se Gjykata Speciale po lejon interferime politike përmes Prokurorëisë.

  Ndryshe, Gjykata Speciale përgjatë ditës së sotme ka konfirmuar edhe për propozim-aktakuzën ndaj anëtarëve të OVL-UÇK’së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, sot ka pritur në takim drejtorin Ekzekutiv të Byros Kosovare të Sigurimi, Sami Mazrekun. Në...
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Sport23 Mars 2023
  Sot për vizitë në FFK ka qenë një delegacion i trupave të KFOR-it italian, të cilët u pritën nga nënkryetarët Bakir Burri...
  Vip23 Mars 2023
  Rep artistja e famshme nga Mitrovica, Melinda Ademi i ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për muajin e shenjtë të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Sport23 Mars 2023
  Rrugëtimin drejt Kampionatit Evropian Kosova e fillon me uniformë të re. Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar sot linjën e re...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.