×
 • Bota/Rajoni
 • Auto
 • Auto

  Twitteri ia pezullon llogarinë djalit të Trumpit për shkak të përmbajtes mashtruese

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Rrjeti social, Twitter, e ka pezulluar llogarinë e djalit të presidentit amerikan, Donald Trump Jr, për shkak të përmbajtjes mashtruese dhe potencialisht të dëmshme.

  Të njëjtin postim e ka shpërndarë edhe vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë. Në llogarinë e tij, postimi nuk figuron më dhe është zëvendësuar me një mesazh ku thuhet “postimi nuk është më i qasshëm”. Megjithatë, duket se ai ende mund të bëjë postime të tjera, shkruan “Independent”, transmeton Gazeta Express.

  Lajmin për pezullimin e llogarisë së djalit të presidentit amerikan e bëri të ditur republikani Andrew Surabian. Sipas tij, ky veprim është dëshmi që rrjeti Twitter është një kërcënim për lirinë e shprehjes dhe se kjo platformë po vazhdon të ndërhyjë haptazi në zgjedhje.

  Megjithatë, ai e publikoi një pamje ku mund të lexohej arsyetimi i masës së marrë nga Twitteri, ku thuhet se llogaria është pezulluar për shkak të akuzave për keqinformim.

  Trump Jr nuk do të mund të postojë në llogarinë e tij në 12 orët e ardhshme dhe as të ndjek dikë apo t’i pëlqejë postimet e të tjerëve. Përpos pezullimit të llogarisë, atij i është fshirë edhe postimi i kontestuar.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes, tronditi opinionin publik. Ishte ora 15:30 kur babë e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.