Sport

Trajneri i Bayern Munichut rezulton pozitiv me COVID-19

Trajneri i Bayern Munichut rezulton pozitiv me COVID-19
10:59 | 21 Tetor 2021

Bayern Munich ka konfirmuar se trajneri i skuadrës, Jules Nagelsmann ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton FrontOnline.

Klubi gjerman përmes një kouminkate për shtyp ka njoftuar se në testin e bërë për koronavirus, Nagelsman ka rezultuar pozitiv.

Ai është izoluar dhe gjendja e tij shëndetësore për momentin është e mirë.

Trajneri gjerman nuk ishte mbrëmë në bankë e Bayernit në ndeshjen kundër Benficës në kuadër të Ligës së Kampionëve, të cilën skuadra gjermane e fitoi 0:4./FrontOnline/

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera