×
 • Kronika
 • Kronika

  Tragjedi në Gjakovë: E vret burrin e kusherirës, e plagos atë dhe djalin e saj

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bardhaniq të Gjakovës, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Atje po dyshohet se një shtetas i Shqipërisë ka sulmuar me thikë bashkëshortin e kushërinës së tij, i cili nuk ka mundur t’u shpëtojë plagëve të marra. Po ashtu, të lënduar janë edhe gruaja e djali i viktimës. Express ju sjell detaje

  Mëngjesi i së martës është shndërruar në tragjedi për një familje në Gjakovë.

  Atje po dyshohet se një shtetas i Shqipërisë ka vrarë bashkëshortin e kushërirës së vet, e po ashtu e ka plagosur edhe kushërirën dhe djalin e saj.

  Krejt kjo ngjarje ka ndodhur në orën 03:00 të mëngjesit të sotëm.

  Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori i Policisë Rajonale të Gjakovës, Lumni Graishta.

  Graishta tha se vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor.

  “Rreth orës 03:00 të datës 07.07.2020 Policia në Gjakovë është informuar për një rast vrasje në fshatin Bardhaniq. Të gjitha njësitet relevante si njësitet patrulluese, hetuesia, forenzika, prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor i janë përgjigj vendit të ngjarjes. Mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës ndërsa dy personave tjerë iu është dhënë ndihma e nevojshme mjekësore”, deklaroi Graishta.

  Graishta tha se sipas informatava të para, i dyshuari I.V., shtetas i Shqipërisë, ka sulmuar me thikë mikun e tij, gruan dhe djalin e viktimës, e më pas është arratisur.

  “Sipas informatave të para, i dyshuari V.I. mashkull, shtetas i Republikës së Shqipërisë ka sulmuar me thikë mikun e tij (viktimën), gruan dhe djalin e tij, pas të cilit akt i dyshuari është arratisur”, ka thënë Graishta.

  Por, policia ka arritur ta gjejë të dyshuarin.

  “Të dhënat e personit të dyshuar i janë përcjellë të gjitha njësiteve policore dhe rreth orës 07:00 i njëjti është arrestuar nga Stacioni Policor në Deçan. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, i dyshuari është ndaluar për 48 orë”, ka thënë Graishta.

  Graishta bëri të ditur se djali i viktimës është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim mjekësor, pasi gjendja e tij shëndetësore është më e rëndë.

  “I lënduari tjetër (djali i viktimës) për shkak të plagëve të rënda është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Në bashkëpunim me prokurorin e shtetit vepra është cilësuar si ”Vrasje e Rëndë”, ekzaminimi i vendit të ngjarjes po vazhdon ende, kurse hetimet janë duke u zhvilluar nga Sektori Rajonal i Hetimeve në Gjakovë në mbikëqyrje të afërt të prokurorit të shtetit”, ka deklaruar Graishta.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika23 Prill 2024
  Një 25-vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident trafiku në Itali. Siç raportojnë mediat lokale në Itali, rasti ka ndodhur gjatë...
  Kronika23 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Mitur ka shpallur Aktgjykimin në çështjen penale kundër tetë të akuzuarve për dhunimin e 11...
  Kronika23 Prill 2024
  Është gjetur 12-vjeçarja e cila ishte raportuar e zhdukur nga babai i saj në Pejë. Lajmi u konfirmua për Front Online nga...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.